Przedsiębiorstwo społeczne

Dowiedz się więcej »

O nas

Przedsiębiorstwo Społeczne "ProBono" Sp. z o.o. zostało założone przez Stowarzyszenie Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta z siedzibą w Lublinie w październiku 2012 r. Zostało ono powołane do życia, by swoimi działaniami wspierać Stowarzyszenie.
Przedsiębiorstwo Społeczne "ProBono" Sp. z o.o. działa w duchu ekonomii społecznej – zyskiem jest wszystko to, co wspiera ludzi, pomaga im, a dopiero w drugiej kolejności wpływy finansowe.
Pracownikami Przedsiębiorstwa Społecznego są w większości osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mamy ambicje, by stwarzać miejsca pracy dla jak największej ilości mieszkańców naszego Miasta.

Na chwilę obecną działamy w branży gastronomicznej – wytwarzamy i sprzedajemy nasze wyroby klientom indywidualnym (w Mensa Academica przy al. Racławickich 14 oraz Barze Mieszczańskim mieszczącym się przy ul. Zielonej 3). Zaopatrujemy naszymi wyrobami hotele, sklepy spożywcze, barki szkolne oraz inne punkty gastronomiczne.

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Wspólnie możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i liczą na nas.

Nagrody i wyróżnienia

2016 r. - I Miejsce w konkursie "Wojewódzki Lider Smaku" organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Lublinie w kategorii "Potrawy" za Roladę serowo-drobiową z pieczarkami.

2014 r. - I miejsce w konkursie "Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Wyroby garmażeryjne za „Zrazy wołowe zawijane w sosie grzybowym”.

2013 r. – I miejsce w konkursie "Lubelska Wołowina na Talerzu" za "Zrazy wołowe w sosie z grzybów leśnych”.

2013 r. - I miejsce w konkursie "Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Pierogi z kapustą i pieczarkami”.

2013 r. – wyróżnienie w konkursie „Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Sakiewki sułtańskie”.

2013 r. – wyróżnienie w konkursie „Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Roladę szpinakową z łososiem”.

Przedsiębiorstwo Społeczne "ProBono" Sp. z o. o. ul. Zielona 3 20-082 Lublin tel: 882 919 139

Mensa Academica - stołówka studencka Al. Racławickie 14 20-037 Lublin zamówienia: 534 228 422

© ProBono 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: adm-media.pl